Zelo varčni moramo biti z energijo. Zato moramo imeti okna z dobro toplotno izolativnostjo. Kolikšna je toplotna prevodnost, ki jo imajo je odvisna tudi od zasteklitve oken. Za novejša okna je značilno, da imajo dvojno ali trojno zasteklitev. Za trojno zasteklitev je značilno, da je toplotna prehodnost zelo majhna. Hkrati pa je tudi prepustnost sončnih žarkov skozi troslojna okna manjša.
Velja neko pravilo, naj bi velika okna vgradili na sončne strani stavb in majhna na senčne strani. In, ker sončno sevanje v toplejših mesecih povzroči dodatne probleme, da nam prostore preveč ogreje in jih je potrebno ohlajati, moramo na velika okna vgraditi različna zaščitna sredstva ( žaluzije, polkna, ...).
Visoko toplotno izolativnost imajo pvc okna. Ker pvc okna zelo dobro tesnijo, moramo paziti, da ne nastane neprijetna kondenzacija zraka in s tem nadležna plesen. To preprečimo z rednim prezračevanjem ali pa z vgradnjo prezračevalnih sistemov.
Velikokrat je v nas dilema: les ali plastika. Lotiti se moramo odgovorov na vprašanja o prednostih in slabostih, ki jih imajo pvc okna ali lesena. Velikokrat je težko odgovoriti na ta vprašanja. Odgovori niso enostavni. Ekološko je bolj primeren les, ker je to naravni material. Če nas prepriča cena, saj so pvc okna cenovno primernejša, se moramo odločiti za kvalitetna pvc okna. Poiskati moramo kakovostnega proizvalalaca. Pvc okna imajo profile z različnim številom komor. Prav zaradi tega je kakovost teh profilov različna. Nekako velja, da je toplotna prevodnost lesenih okvirov enaka trikomornim profilom. Vrhunska tehnologija je zelo visoka in je kvaliteta izdelave zelo visoka.
Zanima nas tudi življenska doba oken. Pvc materiali naj bi bili trajnejši in imajo daljšo življensko dobo od lesa. Ne potrebujejo posebnega vzdrževanja in so na vremenske razmere neobčutljivi. Ko se že odločimo za material, moramo izbrati tudi vrhunske monterje. Samo dobra montaža nam vse kakovosti oken nudijo.